Hiába van adathordozó-fertőtlenítési szabályzat, ha ritkán alkalmazzák
2020-10-20Felhőmigráció után ne kockáztassunk, töröljük az adatokat
2021-02-22Egyre több számítógépet használunk, és a tervezett elavulásuk miatt folyamatosan nő az elektronikus hulladék mennyisége, a World Economic Forum (WEF) szerint jelenleg évente 50 millió tonna elektronikai hulladék keletkezik. Ennek az óriási mennyiségnek 80 százaléka pedig a szeméttelepeken végzi, törvénytelenül elégetik vagy eladják, nem megfelelően kezelik. Becslések szerint 2050-re az elektronikus hulladék mennyisége duplázódni fog.
A WEF becslése szerint az e-hulladék közel fele számítógépből, kijelzőkből, okostelefonokból, tabletekből és tévékből áll. A Blancco kétezer nagyvállalat megkérdezésével készített felmérése szerint az életciklusuk végéhez ért informatikai eszközöknek kevesebb mint 25 százalékát hasznosítják újra.
A Blancco minősített szoftveres adattörlési megoldásai ugyanakkor biztonságos alternatívát kínálnak az e-hulladék kezelésére, amely lehetővé teszi a szervezeteknek, hogy javítsanak társadalmi felelősségvállalás mutatóikon a körforgásos gazdaság támogatásával.
Nem kell mindent megsemmisíteni
Nap mint nap megtörténik, hogy a vállalatok károsítják környezetünket, ugyanakkor az érzékeny adatok kiszivárgását kockáztatják. Általánosságban túl hamar és túl korán választják az eszközök fizikai megsemmisítését, holott a minősített törléssel biztonságosan megszabadulnának az érzékeny adatoktól, miközben értéket adnak a használt eszközöknek is.
Ha a megfelelő biztonsággal fertőtlenítjük adathordozóinkat, a használt eszközöket újból munkára foghatjuk akár vállalaton belül is, eladhatjuk, adományozhatjuk vagy biztonságosan újrahasznosíthatjuk.
Az alábbi infografikánkból bemutatja, hogy a vállalatok a minősített adattörlési megoldások bevezetésével hogyan támogathatják a vállalat társadalmi felelősségvállalását, növelhetik a ROI-t és csökkenthetik az adatvédelmi kockázatokat.
Ha tetszett a cikk:
Érdeklik a hasonló hírek?
Iratkozzon fel hírlevelünkre!